Depresyon Tedavisinde Zaman Çizelgesi Uyğulamaları

 

 

Depresyon Tedavisinde ek Yardımcı tekniklerden Zaman Çizgisi  Teknikleri nasıl Kullanılır

Öncelikle, yeterince iyi ve bu konuya hakim olacak kadar bilgili ve donanımlı değilseniz depresyonla ilgili çalışmanız uygun olmaz. Depresyon, intihar gibi diğer davranışlara ön ayak olduğundan 1-lisanslı veya profesyonel olmadığınız sürece, 2- danışanınız size bir profesyonel tarafından gönderilmedikçe depresyonla ilgili çalışma yapmamalısınız. Temel kurallardan biri şudur: Eğer danışan kendine veya çevresindekilere tehlike teşkil ediyorsa onu bütün bu olasılıklarla başa çıkabilecek kadar donanımlı birine gönderin. Bir psikiyatriste

Genel Düşünceler:

1.       Şu soruyu sorun; “Beni görmek dışında bu durum için başka neler yaptın?”

2.       Seçici olun— birçok hata yapmış bir insanın bir sonraki hatası olmak istemezsiniz.

3.       Bu koşullarda danışmanlıga başlamayın; eğer danışan orada olmak istemiyorsa veya değişmek istemiyorsa ve bir çeşit menfaat olasılığını da gözden geçirmeyi unutmayın.

4.       Unutmayın ki bir profesyonelle danışan arasına girmek yasal değildir. Bununla birlikte eğer doktor /psikiyatr  tadavisine ek olarak onunla çalışmayı bırakmışsa danışanla çalışmaya başlana bilir

5. Homeopatik ürünler bile olsa reçete yazmak, kesinlikle yasal değildir. Onları sağlıklı beslenmeye yönlendirin.Öncelik yönlendirmek için bir hekim olmalıdır

6.   Bir doktor veya /psikiyatr ile görüşmüş olup olmadıklarını sorun. Eğer görüşmüşlerse, yazılı teşhisi görmek için izin isteyin.

 

 

7.       Unutmayın, siz kimseyi iyileştirmiyorsunuz. Tedavi etmeniz yasalara aykırı: tedavi doktor işi Danışanlara Bilinçaltı Zihinleriyle uyum içerisinde kurdukları ilişki doğrultusunda kendilerini tedavi etmelerini söyleyin. Onlara yalnızca psikolojik kökenli semptomların kaybolması konusunda yardımcı olabileceğinizi, bedenin tümüyle  ilğili değil

8. İnsanların durumlarının kontrolüne sahip olduklarına inanmalısınız. Araya girip konuyla ilgilenmenin büyük bir bölümü onları yaşamakla sorumlu kılmaktır.

9.   İlerledikçe, danışanın geçmişiyle ilgili detaylı bilgi edinin. Başlangıçta, danışan konu açmak istemedikçe sorun hakkında konuşmaya çalışmayın.

10.    Zaman Çizgisi Terapisinde bastırılmış hatıralarla ilgili içeriği elde etmek gerekli değilken, danışanın geçmişini yeteri kadar bilmek önemli ve gereklidir, böylelikle nasıl ele alacağımıza karar verebilir ve üzerinde çalışılması gereken geçmişteki Önemli Olayların neler olduğunu anlayabiliriz.

Genel Taslak:

1.       Detaylı kişisel geçmiş bilgisi alın. – depresyonun kökenindeki nedeni bulun.

2.       Geçmişle ilgili herhangi bir travma veya bastırmayı gözden kaçırmayın.

3.       Zaman Çizgisi uygulama danışmanlıgı geçmişteki bütün üzüntüleri serbest bırakmak için kullanabilirsiniz.

4.       Zaman Çizgisi  geçmişteki bütün depresyonları serbest bırakmak için kullanabilirsiniz.

 

 

5.       Zaman Çizgisi uygulamasını tüm sınırlayıcı kararları ortadan kaldırmak için kullanabilirsiniz.

6.       İnanmayanlar için geleceğe gidiş.

Depresyonla İlgili Diğer Notlar:

 

1.       Tek seansta septomun kaybolması mümkündür – kaybolduğundan emin olmak için ek takip.

2.       Danışan sonradan aldığı anti-depresan miktarını azaltmak için kendisiyle ilgilenen doktor/psikiyatristi görmeli.

3.       Beslenmeyle ilgilenin: çoğunlukla kan şekeriyle ilgili olabilir.

4.       İlaç alıyorken de  danışmanlık mümkündür. İlaç tedavisi bittiğinde geleceğe ve hatta daha ötesine gidiş. İlaçla tedavi bittiği zaman tekrarlama da gerekebilir.

5.  İntihara meyilli olmayı inkar etseler bile yavaş motor sinyalleri izleyin.

 

NOT: Eğer tekniklerle ilgili eğitim almadıysanız Zaman Çizgisi  kullanmak uygun değildir.

Zaman Çizgisi  Nedir?

Zaman Çizgisi  Uygulama Alanları Sınırlayıcı Kararlar

Olumsuz Duygular.Kaygı .Depresyon .Geleceği Yaratmak

.Tıbbi Uygulamada Zaman Çizgisi  Kullanmak.Ek yarar sağlaya bilir.

Şeref Kadıoğlu.adını senkoy hipnozun kitabı.antalya. 06.06.2017

 

Hazırlayan

Henüz Yorum Yapılmamış.

yorum ekle